Jeseničtí musheři přivezli z Polska dva tituly!!!

Dne 7.5.2000 vyrazila naše čtyřčlenná výprava se čtyřmi psy do vesničky Stanislaw Dolny nedaleko Krakova, kde se konalo Mezinárodní mistrovství Polska psů v tahu zátěže. Pravda cíle nebyly příliš vysoké, ale vidina dobře obsazeného závodu nás motivovala. Utěšovali jsme sami sebe, že tréninku jsme věnovali dostatek času a trpělivosti, tak by snad výkony mohly být solidní.

Ale nezdržujme podrobnostmi. Čtveřice Zbyněk Diblík, Pavel Nevrkla, Bohdan Roubal a Gejza Sóky po příjezdu postavila stany, opatřila psy a vydala se obhlédnout situaci. Vozík se pohyboval netradičně ne po asfaltu ani po kolejnicích, ale v drážkách, což nás trochu udivilo, ale mnohem větší chmury vyvolala pořadatelem ohlášená základní váha: 540 kg. Což o to, Bohdanovi malamuti by to zvládnout měli, ale naši haskouni asi budou mít problémy. Nakonec došlo k úpravě vozíku a základní váha byla snížena na standardních 200 kg. Takže v našem miniaturním táboře zavládla dobrá nálada a s odlehčenou myslí jsme se mohli občerstvit.

V neděli ráno po obvyklých formalitách začal závod. To co následovalo nám úplně vzalo dech. A to byly výkony našich chlupáčků. Jakoby tušili, že jsou na opravdu velkém závodě vzali reprezentaci pevně do svých tlapek. Nad jejich snahou, nad níž mnohdy znalci nevěřícně kroutili hlavou a diváci byli u vytržení, naše srdíčka (zvyklá doma spíš na ústrky a nechápavé pohledy) jen plesala. Takže výsledky: naše jesenická výprava dovezla dva tituly Mistr Polské republiky, 1 x 2. místo a 1 x 4. místo. Navíc titul absolutní vítězky (a nejstarší účastnice).

Uspesna vyprava naseho klubu: zleva mistr Polska Bohdan, Gejza a s druhym mistem Pavel

Úspěšná výprava našeho klubu: zleva mistr Polska Bohdan, Gejza a s druhým místem Pavel


Kategorie:
N do 28 kg- 1. místo Alka (m. G. Sóky - Lipová - lázně)
- 2. místo Dan (m. P. Nevrkla - Bernartice)
N do 40 kg- 1. místo Buddy (m. B. Roubal - Lipová - lázně)
D do 40 kg- 4. místo Aida ( m. b. Roubal - Lipová - lázně)

Dvacetikilogramová fenka sibiřského husky - Alka (m. G. Sóky ) utáhla 640 kg - což je 32 násobek její váhy a po zásluze sklidila nadšené ovace a přivezla dva poháry. Rovněž výkony mladistvého aljašského malamuta Buddyho (m. B. Roubal) znamenají velký příslib do budoucna. Na závěr nutno ještě dodat, že z 10-ti udělovaných titulů jich 6 posbírali čeští závodníci!


Buddy - na základní váze Mistrovství PolskaPes ve vrcholném výkonu