2000

Příchod nového roku jsme strávili jako již tradičně na naší tréninkové základně na Ramzové. Za skvělých sněhových podmínek (asi 80 cm sněhu) jsme vydatně potrénovali spolu s Honzou Platzkem ze Slezského MK, Zbyňkem, Kiťasem, Pulcem a Petrou. Kaňkou na konec vydařené akce byla zlomenina kotníku Zbyňka, čímž pro něho sezóna skončila vlastně dřív než stačila začít. Naštěstí se jeho psů ujal Honza, který je zahálet nenechal a navíc se domluvil s Kiťasem, že je na některé závody vezme, aby s nimi mohl jet alespoň on. Těmi prvními byly závody v Novém Městě na Moravě. Tento závod se však Kiťasovi vůbec nepovedl, protože měl značné technické problémy se saněmi (upadlá skluznice) čemuž odpovídalo i předposlední místo v C-ku. Dalším závodem měla být Ledovka, kde byli domluveni Kiťas s Honzou, ale nakonec z toho sešlo a tak Honza využil alespoň Zbyňkovy psy. A tak jsme se vlastně aktivněji zapojili až na jarních pullinzích. První, kterého jsme se zúčastnili, bylo 7.5. Mezinárodní mistrovství Polska v pullingu ve Stanislavu Dolnym. Byl to vůbec první pulling pořádaný na území Polska, možná i proto to pořadatelé místy nezvládali, ale soutěž byla regulérní. Ve startovním poli, které tvořili z poloviny zkušení závodníci z Čech jsme se vůbec neztratili. Titul MISTR POLSKA si odvezl Gejza s Alkou a Bohdan s Buddym, Pavel s Danem obsadil 2. místo. Namlsáni skvělými výsledky jsme se už těšili o týden později na námi pořádaný Schrothův lipovský pulling, kde jsme se mohli předvést na domácí půdě jako soutěžící i pořadatelé.

Reklama Lipova Lazne

Zde jsme také stanovili definitivně termín členské schůze. Ta proběhla ve Vidnavě 26.-28.7. Po bouřlivém předjednání v pátek jsme se v sobotu shodli na výměně prezidenta (Radka), který už nás z Ameriky neukočíroval, a tak jsme ho vyměnili za Gejzu. Dále jsme se shodli na pořádání dalšího ročníku pullingu v Lipové. A když už bylo všechno schváleno a projednáno, nějaké to pivo vypito, někdo přišel s nápadem (ne novým) uspořádat sprintové závody na sněhu. V tuto chvíli ovšem zůstalo nezodpovězeno kde a kdo je vlastně udělá. Nakonec se do toho pustil zase (jako vždy) Gejza se Zbyňkem a vyšlo jim jako nejlepší místo Rejvíz a termín únor. Podzimní sezónu jsme zahájili 24.9. Burčákovým pullingem na farmě Bolka Polívky v Olšanech. A v nabité konkurenci z celé republiky jsme si opět nevedli zle a odvezli si dvě třetí místa, Gejza s Alkou a Pavel s Danem. Jen o necelý měsíc později ve dnech 14.-15.10. jsme započali károvou sezónu na tradičních závodech v Červeném Kostelci, kde byla kategorie Bkj dokonce mistrovstvím republiky. Na start zkrácených tratí se za krásného, snad až letního počasí (nepamatuji si, že by se kdy jezdilo v kraťasech a tričku) postavil Zbyněk C, Gejza Bkj a nově i Patrik Kolkus. A jak to dopadlo? Zbyněk byl bezpečně druhý, Gejza byl 16 v republice a namakaného Patrika trochu zklamal Dasty, ale na to, že to byl jejich první závod, to celkem šlo. O týden později jsme se v obsazení Zbyněk a Pavel vydali na závod do Hlučína. Zde za zcela odlišných podmínek (tradiční dostatek vody na trati), kdy po ránu dokonce už i mrzlo, si vedl skvěle Zbyněk se svou čtyřkou, když vyhrál svou kategorii i cenu pro nejrychlejší spřežení a Pavel skončil v Bkj na 12. místě. Posledním závodem na kárách, který jsme obsadili (Zbyněk) byl Zloty but v Polsku 25.-26.11.nedaleko Krakova. Ten měl nehoráznou smůlu, když ve sjezdu od startu po 100 m prorazil duši i s pláštěm, který se navíc celý vysvlékl a tak dojel první kolo pouze na ráfku. Přesto obsadil ještě druhé místo. Následovala oprava kola a pokus o útok na první místo, protože odstup nebyl beznadějný, ovšem asi 1,5 km před cílem mu přes trať přeběhl jezevčík a jeho psy v ten okamžik přestal závod zajímat (jezevčíkovi se nic nestalo). I tak druhé místo uhájil.
Polsko - Zbynek pri dojezdu do cile
Polsko - Zbyněk při dojezdu do cíle
I takhle se zavodilo pred cilem
I takhle se závodilo před cílem

No a potom jsme už jen čekali na první sněhové vločky - ty ovšem nepřicházely a předznamenaly tak průběh celé zimy. Při jednom takovém čekání na sníh v hospodě na Ramzové, jsme dostali nabídku na uspořádání pullingu na sněhu, slovo dalo slovo a byl stanoven termín 10.3.2001 u Chaty Ramzovské sedlo. Konec letošního roku a příchod nového milénia jsme strávili opět na naší základně na Ramzové.